Klimatyzacja

IMG_3081
IMG_3322

Problem z wysoką temperaturą?

Wysokie temperatury są zdecydowanie bardziej odczuwalne w zamkniętych pomieszczeniach. Podczas upałów, praca w biurze może stać się mniej wydajna a przebywanie w domu męczące. Wysoka temperatura może powodować odczuwalne zmiany fizyczne – wyższe tętno i ciśnienie krwi. To również wpływa na jakość snu i ogólne samopoczucie. Ale skutki gorąca odczuwają nie tylko ludzie i zwierzęta. Ciepło, a zwłaszcza często towarzysząca mu wilgoć, może wpływać na przyspieszenie niszczenia mebli. Drewno może ulegać wypaczeniu a tapicerka mebli skórzanych przebarwiać się i pękać. Założenie dobrej klimatyzacji pozwala nie tylko na wyjątkową poprawę samopoczucia, ale również pomaga chronić meble, tapicerkę i inne sprzęty. W zależności od wyboru systemu klimatyzacji, urządzenie może również wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniu – flirtować wszystkie zanieczyszczenia i ograniczać przedostawanie się alergenów.

Nasze rozwiązanie!

Niezależnie od tego, czy klimatyzacja ma zostać zamontowana w salonie, czy tez ma służyć w przestrzeni publicznej, warto skorzystać z profesjonalnej i kompleksowej usługi realizacji wybranego rozwiązania. Dzięki dostępowi do najlepszych i najbardziej innowacyjnych urządzeń, znanych, światowych marek – jesteśmy w stanie dostarczyć idealne, „szyte na miarę” rozwiązanie. Zapewniamy nie tylko fachową obsługę i dogłębną znajomość branży, ale również wysoką elastyczność w doborze odpowiedniej klimatyzacji, konkurencyjne ceny i najwyższą jakość dla domu, biura, mieszkania i obiektów użyteczności publicznej.

Jeśli jesteśmy w stanie zapewnić wykonanie całokształtu spraw związanych z:

  • Opracowaniem stosownego rozwiązania
  • Doborem najlepszego urządzenia (oferujemy najlepsze marki)
  • Kompletną instalacją klimatyzacji

Wszystkie zamówienia realizujemy szybko i solidnie. Dzięki temu, większość odbiorców naszych usług może cieszyć się komfortową temperaturą swojego otoczenia nawet w ciągu 24 godzin! Właśnie tyle może nam zająć tradycyjny montaż klimatyzacji. Wszystkie urządzenia objęte są długą gwarancją producenta, co w razie jakiejkolwiek usterki pozwala na szybki i sprawny serwis door to door. Aby zapewnić najlepszą optymalizację klimatyzacji do powierzchni i indywidualnych potrzeb, nasi fachowcy wykorzystują specjalne metody obliczeń niezbędnej mocy chłodniczej, która pozwoli na dobór idealnie dopasowanego urządzenia. Z uwagi na mnogość potrzeb i różnorodność powierzchni mieszkalnych i usługowych ‒ każdy projekt jest traktowany indywidualnie. Nie korzystamy z jednego, stałego rozwiązania ‒ w przypadku klimatyzacji to się nie sprawdza!

Klimatyzacja w domu

Klimatyzowany dom coraz częściej przestaje być synonimem luksusu. Staje się natomiast kolejnym krokiem do zwiększenia naszego komfortu funkcjonowania. Klimatyzowane pomieszczenia stają się jedynym ratunkiem w sytuacji, gdy upał robi się nieznośny. I warto pamiętać, że nie chodzi tu tylko o uprzyjemnienie nam przebywania w danym pomieszczeniu, bo odpowiednia temperatura skutkuje lepszym samopoczuciem i zwiększoną efektywnością umysłową, i fizyczną. Ileż to razy odpuszczaliśmy zrobienie czegoś, bo „jest za gorąco”…

Ponadto klimatyzacja nie tylko uprzyjemni nam czas letnich upałów, ale zadba również o nasze zdrowie – przefiltruje powietrze, co pomoże pozbyć się zanieczyszczeń z zewnątrz, więc ułatwi oddychanie alergikom i osobom z chorobami układu oddechowego.

Nieoceniona będzie w sytuacji, gdy w mieszkaniu mamy wilgoć i przedmioty, które wymagają zapewnienia odpowiedniego mikroklimatu.
Kolejnym powodem, dla którego warto przemyśleć sprawę instalacji klimatyzatora w Twoim domu, jest uniwersalność klimatyzacji. Paradoksalnie, myślimy o niej jako o typowo letnim udogodnieniu, jednak współcześnie klimatyzator to urządzenie, które po protu zapewnia stałą optymalną temperaturę. Zimą zatem może być stosowany jako czynnik ogrzewający, a zużycie prądu rzez klimatyzator jest trzy razy niższe niż piecyka elektrycznego.

Klimatyzowane biuro – klimatyzacja w biurze

Nasza praca pochłania znaczna część naszej codziennej aktywności. Wysoka temperatura w miejscu pracy może stać się sporym utrapieniem, kiedy termometry wskazują grubo ponad 25 stopni Celsjusza. Jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie klimatyzacji, bo spędzanie ośmiu godzin w nagrzanym budynku nie idzie w parze z efektywną pracą. Odpowiedzią na takie potrzeby są usługi naszej firmy. Proclim polega na sprawdzonych systemach chłodniczych. W naszej ofercie znajdują się bezpłatny dojazd do klienta na terenie Małopolski i Śląska oraz szybki, solidny montaż.

Przewidujemy również atrakcyjne promocje i rabaty na systemy grzewcze lub chłodnicze dla klientów biznesowych. Warto zagwarantować swoim pracownikom korzystne środowisko pracy i skorzystać z naszych usług.

Odpowiednia temperatura nie tylko dla biura

Choć klimatyzacja jest popularna w biurach i zakładach pracy, to warto zaznaczyć, że służy ona nie tylko ludziom. Proclim proponuje sprawdzone rozwiązania wszędzie tam, gdzie potrzeba stałej temperatury i określonego poziomu wilgotności. Dzięki produktom renomowanych marek pracy ekspertów zapewnimy precyzyjną klimatyzację laboratoriom, siłowniom energetycznym oraz pomieszczeniom, które przechowują bazy danych.
Innym rozwiązaniem, które może okazać się niezbędne w określonych zakładach pracy to szafa klimatyzacji precyzyjnej. Doskonała w sytuacjach, kiedy przechowywanie materiałów lub czynników wymaga określonego mikroklimatu. Proclim polega wyłącznie na produktach sprawdzonych marek, cieszących się rekomendacją ekspertów i zadowolonych klientów. Urządzenia są objęte gwarancją, aby jak najdłużej służyć w serwerowniach i laboratoriach.

ZaPrzeciw*
Zapewnienie komfortu temperaturowego.Możliwość powstania przeciągów, (szczególnie narażone są osoby z dolegliwościami reumatologicznymi).
Prosta i szybka instalacja.Nieznaczne zwiększenie ciśnienia w pomieszczeniu, co może nie służyć osobom cierpiącym na migreny.
Wilgotność powietrza dostosowana do naszych potrzeb (zarówno jeśli chodzi o potrzeby człowieka, ale również wytworzenie odpowiedniego mikroklimatu dla mebli czy książek);
Oczyszczanie powietrza – wyłapywanie kurzu, roztoczy i pyłków.
Zwiększona efektywność pracy osób przebywających w pomieszczeniach o optymalnej temperaturze;
Brak sezonowości – klimatyzacja może być używana przez cały rok jako gwarancja stałej temperatury;
Używanie klimatyzacji jako elementu dogrzewającego w razie potrzeby.

*Trzeba pamiętać, że klimatyzacja to element, poprawiający nasz komfort funkcjonowania w określonym miejscu. Jej tryb pracy jest regulowany i może być w pełni dostosowany do potrzeb i upodobań klienta.

Koszt klimatyzacji jest zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę cenę klimatyzatora, na który się zdecydujemy oraz miejsce, które ma być klimatyzowane. Istotne będzie ilość pomieszczeń lub kondygnacji oraz stan i rodzaj budynku. Nasza firma zapewnia pełne wsparcie zarówno w doborze odpowiedniego sprzętu, instalacji, jak i prawidłowym utrzymaniu klimatyzacji. Trzeba wziąć również pod uwagę koszty poboru prądu przez urządzenie oraz jego serwisowanie i czyszczenie.

Firma Proclim oprócz prezentowanej oferty klimatyzacji może zaoferować również instalację systemu wentylacji mechanicznej. Wyposażenie domu w oba systemy skutkuje oszczędnością utrzymania gospodarstwa domowego, komfortem i zdrowiem mieszkańców. Zarówno klimatyzacja jak i rekuperacja znacznie podwyższą nasz poziom życia, dbając o optymalną temperaturę, prawidłowy poziom wilgoci i cyrkulację powietrza.
Ponadto używanie obu systemów jednocześnie skutkuje stałym napływem świeżego powietrza do domu, przy równoczesnym oszczędzaniu energii. Schłodzone przez klimatyzator powietrze nie jest bezpowrotnie wytracane, ponieważ rekuperator ochładza powietrze wtłaczane z zewnątrz powietrzem schłodzonym przez klimatyzator.

Klimatyzacja jak każda instalacja wymaga odpowiedniej konserwacji. Polega ona na wymianie filtrów, czyszczeniu i ogólnym przeglądzie urządzenia, w razie konieczności uzupełnieniu czynnika chłodzącego. Prawidłowe działania klimatyzacji jest zależne od jej serwisowania. Konieczne jest, aby pamiętać, że nasz komfort i zdrowie są zależne od stanu instalacji.
Biorąc pod uwagę wachlarz potrzeb i upodobań klienta oraz różnorodność przestrzeni zarówno domowych, jak i usługowych koszty serwisowania klimatyzacji oraz wymiany filtrów są ustalane indywidualnie.

Call Now ButtonZadzwoń +48 723 101 078